Jarosławiec

Jarosławiec, wybrzeże środkowe. Byliście? Nie? Zapraszamy Was tutaj serdecznie. Warto wiedzieć, że niegdyś była to osada rybacka. Zresztą nadal są tutaj rybacy i przystań rybacka mająca niesamowity klimat.

Jarosławiec to wymarzone miejsce na wypoczynek dla każdego. Miejscowość się rozwija z roku na rok i jest kurortem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje tutaj kwater o różnym standardzie.

Znajdziecie tutaj pokoje gościnne, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty itd. Nadmorski pejzaż miasteczka, którego plaże zakończone są brzegami klifowymi dochodzącymi miejscami do ponad 30 m wysokości. Nieodzowną atrakcją turystyczną Gminy Postomino stała się sztuczna ponad 5 -hektarowa plaża okrzyknięta polskim Dubajem. Symbolem Jarosławca jest jednak 33,3 metrowa latarnia morska, która w 1993 roku została wpisana do rejestru zabytków, a od roku 2013 pięknie komponuje się ze zmodernizowanym placem przy ul. Bałtyckiej, gdzie znajduje się fontanna oraz rzeźba rybaka. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak powstaje bursztyn, mamy tutaj Muzeum Bursztynu. Dla spragnionych wrażeń polecamy jeden z największych w Europie aquaparków.

Wśród atrakcji przyrodniczych w pobliżu należy także wymienić dwa jeziora Kopań i Wicko, sąsiedztwo pięknych lasów oraz rzekę Wieprzę, która stanowi urozmaicony oraz niezwykle malowniczy szlak kajakowy. Na jego trasie w miejscowościach Pieńkówko i Staniewice zlokalizowane są przystanie wraz z terenami rekreacyjnymi idealnymi dla miłośników kajakarstwa.

Dla wielbicieli wycieczek rowerowych znajduje się bardzo prosta ale też bardzo przyjemna trasa, w sam raz na wycieczkę z rodziną w dniu, w którym na plażę raczej nie ma po co iść a na rower jest wprost idealnie. Wyjeżdżamy z Jarosławca na zachód w kierunku Jeziora Kopań. Droga skręca na południe i prowadzi przez miejscowość Wicie. My jednak nie skręcamy ale kontynuujemy jazdę na zachód przesmykiem między morzem a jeziorem. Cały czas już od początku wycieczki towarzyszy nam czerwony szlak pieszy. Jedziemy lasem. W pewnym momencie dojedziemy do kanału łączącego jezioro z morzem. Jest tam kładka, po której przedostaniemy się na drugą stronę a dalej jedziemy po wale, który wyłożony jest … kratką betonową. Jedzie się całkiem wygodnie. Wreszcie wydostaniemy się na asfalt (ul. Jana Pawła II) w Darłówku. Jedziemy prosto aż do drogi nr 205, którą dojedziemy do mostu nad kanałem portowym. To punkt końcowy tej wycieczki.

Nasza okolica

Copyright © 2020 Pokoje Jarosławiec mirellapokoje.pl
Projekt i realizacja